Dexko Global
Dexter® Brake Drum Only, With ABS Exciter Ring 9K, 10K GD Capacity Per Pair, 8 on 6.5" Bolt Pattern, Hub Pilot, Bulk
SKU: 9-44-3
|
Reference Number: 124395
Brand: Dexter
$606.95
Buy at a location near you -
Find a Dealer
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
009-044-03, 7650108
Details
| Bolt Pattern | 8 on 6.5" |
|---|---|
| Brake Size | 12-1/4" x 3-3/8" |
| Axle Capacity Rating Per Pair | 9K - 10K GD |
| Hub Drum Pilot Diameter | 4.75" |
| Inner Bearing Part Number | 387A |
| Outer Bearing Part Number | 25580 |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 50 Lbs |
|---|