Dexko Global
B&W™ Receiver Ball Mount, 2" Drop, 2 1/2" Tube Size, 1 1/4" Ball Shank Hole Size, 6" Shank Length, 1" Rise, 16,000 Lbs Capacity, Steel
SKU: BMHD30210
|
Reference Number: 319417
Brand: B & W Trailer Hitches
$73.25
Buy at a location near you -
Find a Dealer
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Features
- Limited lifetime warranty
- Fits in 2.5" receiver tubes
Alternate Item Numbers
7351854, G15-BMHD302145456, BM04-220
Details
| Ball Mount Type | Receiver Ball Mount |
|---|---|
| Ball Mount Trailer Weight Capacity | 16,000 Lbs |
| Drop | 2" |
| Receiver Tube Inner Diameter | 2.5" |
| Ball Shank Hole Size | 1 1/4" |
| Material | Steel |
| Rise | 1" |
| Shank Length | 6" |
Shipping Info
| Package Weight | 11 Lbs |
|---|