Dexko Global
Wallace Forge Hitch Ball, 2" Ball Diameter, 1" Shank Diameter, 2 3/8" Shank Length, 10,000 Lbs Capacity, Chrome, Bulk
SKU: 2-1CLS
|
Reference Number: 311800
Brand: Wallace Forge
$29.23
Buy at a location near you -
Find a Dealer
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Wallace Forge 2in 10K Chrome Hitch Ball 1in Shank
• Includes nut and lock washer
• USA made
• USA made
Details
| Ball Diameter | 2" |
|---|---|
| Ball Trailer Weight Capacity | 10,000 Lbs |
| Finish | CHROME |
| Material | Chrome |
| Shank Diameter | 1" |
| Shank Length | 2 3/8" |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 2.4 Lbs |
|---|