Dexko Global
Wallace Forge Hitch Ball, 2 5/16" Ball Diameter, 1" Shank Diameter, 2 5/8" Shank Length, 10,000 Lbs Capacity, Chrome, Bulk
SKU: 2516-1CLS
|
Reference Number: 312300
Brand: Wallace Forge
$37.84
Buy at a location near you -
Find a Dealer
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
Alternate Item Numbers
6300191, 3250-C, 40007
Details
| Ball Diameter | 2 5/16" |
|---|---|
| Ball Trailer Weight Capacity | 10,000 Lbs |
| Finish | CHROME |
| Material | Chrome |
| Shank Diameter | 1" |
| Shank Length | 2 5/8" |
| Package Type | Bulk Packaged |
Shipping Info
| Package Weight | 3.05 Lbs |
|---|