Dexko Global
B&W™ Tow & Stow Specialty Ball Mount, 2", 2 5/16" Ball Diameter, 5" Drop, 2" Receiver Size, 10,000 Lbs Capacity, Chrome
SKU: TS10037C
|
Reference Number: 319695
Brand: B & W Trailer Hitches
$395.48
Buy at a location near you -
Find a Dealer
Business Customers can login to:
- See account pricing and available inventory
- Manage account invoices
Stock Notice
Not enough Inventory? Submit your email address and desired total quantity below, and we will notify you when stock arrives.
The B&W Tow & Stow is easily installed and adjustable. You can switch between 2 different ball sizes and is adjustable up to a 5" drop. When the hitch is not in use, it will stow under the vehicle.
• Pins into the receiver for easy installation
• Durable and attractive chrome finish
• Durable and attractive chrome finish
Alternate Item Numbers
7350785, G16-TS10037C
Details
| Ball Mount Type | Specialty Ball Mount |
|---|---|
| Ball Diameter | Multi-Ball (2", 2 5/16") |
| Ball Mount Trailer Weight Capacity | 10,000 Lbs |
| Drop | 5" |
| Finish | CHROME |
| Material | Chrome |
| Receiver Size | 2" |
Shipping Info
| Package Weight | 29.51 Lbs |
|---|